Strona główna Dzierżoniów Humanka

Humanka

270
0
UDOSTĘPNIJ

Akcja „Humanki” rozgrywa się w niedalekiej przyszłości. Główny bohater, Em, po kolejnym nieudanym związku postanawia kupić humanoida, zaawansowanego technologicznie robota o ludzkim kształcie spełniającego rolę partnerki życiowej. Dzięki rozwojowi techniki Humanka niczym nie różni się od żywej kobiety (poza drobnym znaczkiem na karku) – a przynajmniej tak jest reklamowana przez swoich producentów.

 

Czy w świecie, w którym łatwiej jest kupić związek niż go budować, jest miejsce na miłość? Coraz większym paradoksem naszych czasów jest stopniowa mechanizacja człowieka przy jednoczesnym nabywaniu przez sztuczną inteligencję cech ludzkich – przez co zbliżamy się do sytuacji, w której o „prawdziwe” uczucia będzie prościej u robotów a nie ludzi…

 

Spektakl dla widzów od 16 roku życia.

 

Spektakl bierze udział w 23. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

 

 

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Jacek Sieradzki (przewodniczący), Marcin Bogucki, Marta Bryś, Katarzyna Niedurny, Szymon Kazimierczak, Andrzej Lis, Anna Wakulik.

Fotografie ze spektaklu: Dorota Koperska

Czas trwania

100 min

 

Twórcy

 

Tekst – Jarosław Murawski

Reżyseria – Agata Puszcz

Scenografia – Paulina Czernek

Kostiumy – Iga Sylwestrzak

Muzyka – Kamil Tuszyński

Ruch sceniczny – Mateusz Wojtasiński

Identyfikacja i multimedia – Tomasz Tobys

Asystent scenografa – Marzena Wodziak

 

Obsada

Em – Michał Czaderna

Szi – Oriana Soika

Dzo – Daria Polasik-Bułka

Markus – Piotr Gajos

Matka – Barbara Guzińska

Edi – Sławomir Miska

Mi – Zofia Schwinke

Ojciec – Adam Myrczek

Kelner – Anisa Raik

Kit – Mateusz Wojtasiński

Asystent – Grzegorz Sikora