Strona główna Sport Filip Nivette znów na czele Dolnośląskiego

Filip Nivette znów na czele Dolnośląskiego

191
0
UDOSTĘPNIJ

Filip Nivette i Kamil Heller mają szansę na powtórzenie sukcesu sprzed roku! Obecnie załoga Skody Fabii R5 z numerem 2 prowadzi po I etapie 51. Rajdu Dolnośląskiego. Na drugiej lokacie dzień zakończyli Tomasz Kasperczyk i Damian Syty. Team Forda Fiesty R5 do liderów traci minutę i 6,8 sekundy. Podium uzupełniają Zbigniew Gabryś i Artur Natkaniec (Ford Fiesta R5), ze startą +1:08,0).

51. Rajd Dolnośląski ruszył dziś po godz. 13-tej. Zawody organizowane przez Automobilklub Ziemi Kłodzkiej są 4. rundą Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz 4. rundą Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Za nami zdecydowanie półmetek ścigania dla cyklu Inter Cars RSMP, czyli trzy przejazdy oesu Duszniki Arena oraz dwa razy pokonywany Jaworek. Zawodnicy z Motul HRSMP mieli dziś zdecydowanie prostsze zadanie. Pojawili się tylko raz na oesie Duszniki Arena, a potem mieli już pauzę.

Piątek na trasie 51. Rajdu Dolnośląskiego obfitował w wiele emocjonujących zdarzeń. Wszystko rozpoczęło się od zwycięstwa Nivette i Hellera na pierwszym oesie. Potem było m.in. zaskakujące prowadzenie w rajdzie załogi Dominykas Butvilas i Renatas Vaitkevičius, która z kolei na trzecim odcinku wypadła z trasy i zakończyła jazdę. Od tego momentu Skoda Fabia R5 z numerem 2 znów utrzymywała się na prowadzeniu. Ostatecznie Nivette i Heller umocnili się na pozycji liderów jeszcze bardziej, gdy na ostatniej Duszniki Arenie, za błąd, czyli urwane koło, słono zapłacili Bryan Bouffier i Gilbert Dini – zabrakło ich na mecie odcinka.

Zatem Filip Nivette i Kamil Heller są liderami I etapu 51. Rajdu Dolnośląskiego. Za nimi są Tomasz Kasperczyk i Damian Syty (+ 1:06,8) oraz Zbigniew Gabryś i Artur Natkaniec (+1:08,0).

Kolejne trzy pozycje należą do załóg klasy OPEN N. Czwarte miejsce to Marczyk i Gospodarczyk (+3:37,7), którzy za sobą mają duety Kotarba/Kotarba (+3:58,9) i Słobodzian/Wróbel (+4:18,3).

Czołową dziewiątkę kompletują najlepsze załogi klasy 4 i 2WD. Gryc i Kuśnierz (+5:01,4) mają za sobą Byśkiniewicza i Borko (+5:06,6) oraz Jureckiego i Trelę (+5:27,2).

Dzisiejszy dzień rewelacyjnie kończy załoga Automobilklubu Ziemi Kłodzkiej Paweł Krysiak i Paweł Gacek w Fordzie Fiesta R2 z nr 33. Liderzy klasy 4F wygrali dziś wszystkie odcinki specjalne w swojej stawce i zajmują 14. miejsce w klasyfikacji generalnej.

– To z pewnością jeszcze nie czas na podsumowania, ale Duszniki Arena okazała się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Zbieramy pochlebne komentarze zawodników, którzy przekonali się, że na biathlonowym obiekcie da się ścigać rajdówkami. Kibice też mieli dziś wspaniałe widowisko – mówi Ireneusz Piątek, Dyrektor 51. Rajdu Dolnośląskiego. – Zdajemy sobie sprawę, że do dopracowania są jeszcze pewne kwestie logistyczne i jeśli uda się kontynuować rywalizację tutaj w przyszłym roku, to wprowadzimy udogodnienia. Jednak póki co, jutro przed nami dalszy ciąg rywalizacji na trasach powiatu kłodzkiego i apeluję do wszystkich o zachowanie zasad bezpieczeństwa i stosowanie się do poleceń służb organizatora – dodaje.