Strona główna Alarmowy Zatrzymany przez dzielnicowego mężczyzna odpowie za kradzież rozbójniczą

Zatrzymany przez dzielnicowego mężczyzna odpowie za kradzież rozbójniczą

281
0
UDOSTĘPNIJ
Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez dzierżoniowskiego dzielnicowego, a podejrzanemu o kradzież rozbójniczą w jednym z marketów. Sprawca najpierw ukradł 2 butelki alkoholu, a następnie, po przejściu przez linię kas użył przemocy wobec interweniującego pracownika ochrony. Mężczyznę, zatrzymał dzielnicowy, który przybył do sklepu wykonać inne czynności służbowe.
Dzielnicowy z dzierżoniowskiej komendy powiatowej, w wyniku podjętych działań zatrzymał mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą w jednym ze sklepów na terenie miasta. Podejrzany, to 25  letni mieszkaniec Dzierżoniowa. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.
Do zdarzenia doszło w niedzielę tuż po godzinie 14.00. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy zajmujących się tą sprawą, do jednego ze miejscowych marketów wszedł młody mężczyzna. Z półki sklepowej wziął 2 butelki wódki o wartości 50 złote, za którą nie chciał zapłacić. Mężczyzna przeszedł przez linię kas i próbował ze skradzionymi artykułami uciec. Całe zdarzenie obserwował pracownik ochrony sklepu, który postanowił ująć sprawcę. Mężczyzna by skradzionego wcześniej towaru nie stracić, użył
przemocy wobec interweniującego pracownika ochrony, grożąc mu i próbując zadać uderzenia. W tym czasie w sklepie zjawił się dzielnicowy, który miał wykonać tam czynności służbowe do innej sprawy. Policjant od ekspedientki dowiedział się, że za mężczyzną który skradł alkoholu pobiegł pracownik ochrony. Niezwłocznie udał się we wskazane miejsce gdzie zatrzymał podejrzanego, który próbował uderzyć interweniującego pracownika.
Zatrzymany usłyszał już w tej sprawie zarzut kradzieży rozbójniczej, za co grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 25-latek był już w przeszłości karany za liczne przestępstwa, za które odbywał karę pozbawienia wolności.