Strona główna Alarmowy Areszt i dozory za pozbawienie wolności, pobicie oraz groźby

Areszt i dozory za pozbawienie wolności, pobicie oraz groźby

391
0
UDOSTĘPNIJ

Policjanci z bielawskiego komisariatu zatrzymali 3 mężczyzn podejrzanych o pozbawienie wolności 31-letniej kobiety. Ustalenia funkcjonariuszy potwierdziły, że podejrzani bili poszkodowaną, a także grozili jej. Sąd na wniosek bielawskiej policji oraz prokuratora zastosował wobec najbardziej agresywnego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące, a wobec pozostałych dozory. Za popełnione przestępstwa grozić im może kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Do dyżurnego Komisariatu Policji w Bielawie zgłosiła się 31-letnia mieszkanka dzierżoniowskiego powiatu, która miała liczne obrażenia twarzy i ciała, była także zakrwawiona i roztrzęsiona. Podjęte natychmiast przez policjantów czynności pozwoliły na wyjaśnienie okoliczności, w jakich się znalazła.
Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że w nocy z 3 na 4 września 3 mężczyzn, działając wspólnie i w porozumieniu przez kilka godzin przetrzymywali i pozbawili wolności zgłaszającą, a następnie bili ją rękoma po głowie oraz głową po twarzy jak też kopali po całym ciele.  Jeszcze tego samego dnia bielawscy policjanci zatrzymali podejrzanych w tej sprawie. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Bielawy w wieku 50 i 52 lata oraz 51-latek który przyjechał do nich w odwiedziny z Niemiec. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty pozbawienia wolności, pobicia oraz gróźb. Na wniosek policjantów i prokuratury sąd zastosował wobec najbardziej agresywnego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące. Dwóch pozostałych mężczyzn, którzy pomagali 50-latkowi, objęto dozorem policyjnym. Za popełnione przestępstwa grozić im może teraz kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

KPP Dzierżoniów
Oficer Prasowy
podinsp. Mariusz Furgała