Strona główna Bielawa Zuchy miały bajkową kolonię

Zuchy miały bajkową kolonię

387
0
UDOSTĘPNIJ

Czwarta już kolonia zuchowa organizowana przez kadrę 26 Gromady „Kubusie Puchatki” po raz pierwszy odbywała się w zuchowym gronie. W poprzednich latach zuchy spędzały wakacje przy obozach harcerskich hufca.

„Bajkową Kolonię Kubusia Puchatka” nasza bielawska gromada zorganizowała w Ostrowie k/ Jastrzębiej Góry na przełomie lipca i sierpnia br. W tym samym lesie gdzie w latach 1994-2001 odbywały się “Najlepsze na Globie obozy w Ostrowie” Hufca Ziemi Dzierżoniowskiej ZHP.

W kolonii uczestniczyło 25 zuchów. Szóstki, zanim jeszcze wybrały swoje kolonijne nazwy, otrzymały do swojej dyspozycji namioty z łóżkami polowymi, materacami i kocami oraz mnóstwo materiałów do tworzenia zdobnictwa kolonijnego.

Dzięki tym materiałom zrobiło się na kolonii kolorowo. Zuchy otrzymały nakrycia głowy ze swoimi imionami, koszulki z logo kolonii, pudełka na skarby i zdobywane nagrody za małe, dobre uczynki oraz na zdobywane sprawności (zanim trafią na rękawy mundurów). Nazwy “szóstek” bardzo się wszystkim podobały (Młodzi Tytani, Koty w Butach, Trolki, Krasnoludki, Morskie Smerfetki, Dzielne Tygryski)

Nie sposób krótko opisać tego wszystkiego co Zuchy przeżyły na kolonii ani tego wszystkiego co robiły na codziennych zajęciach. Dni mijały w bajkowej tematyce, z wieczornym kinem-bambinem, majsterką zuchową, aktywnością w terenie. Nie zabrakło wizyt na nadmorskiej plaży w Karwii, w Jastrzębiej Górze. Odbyły się wycieczki do Władysławowa (Ocean Park) oraz na Hel. Odwiedziliśmy fokarium, muzeum rybołówstwa i latarnię morską. Ale nie tylko zabawą wypełniliśmy program kolonii.  Np. 1 sierpnia zuchy zdobywały sprawność Małego Powstańca i wzięły udział w ognisku poświęconym Szarym Szeregom. Zuchy ćwiczyły jak poruszać się w przypadku ewakuacji z obozowiska.

Kolonia obfitowała w różne konkursy i współzawodnictwa. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli zwycięzcy “ZUCH TALENT”

  1. Hubert Jazowski z pokazem magicznych sztuczek karcianych
  2. Karolina Pałka w tańcu do piosenki Margaret
  3. Wiktoria Kwiatkowska i Pola Chałupka w przedstawieniu „Czerwony Kapturek”

W konkursie na najfajniejszego Gniotka zwyciężyli:

  1. Ewa Ibis
  2. Zuzanna Laskowicz
  3. Olga Chałupka i Karolina Pałka

Konkurs na najfajniejszy śpiewnik wygrał Konrad Zajączkowski, na najfajniejszą Nibylandię – Olga Chałupka.

W Ostrowie odwiedziło nas bardzo dużo gości. Szczególnie dawnych harcerzy, ale i obecnych instruktorów, którzy są już rodzicami dzieci w wieku zuchowym. Wszystkich “wiecznie młodych” i ich pociechy wciągaliśmy do wspólnej zabawy. Dzięki temu mieliśmy niepowtarzalną atmosferę i wszelką pomoc w naszym zuchowaniu.

Ogromne podziękowania za współtworzenie kolonii należą się Agnieszce Czernieckiej i Mateuszowi Drobnicy z Hufca ZHP Środa Śląska oraz Bartoszowi Pasternakowi – drużynowemu 2 DSH “Wilki” z Bielawy. Trud odpowiedzialności za kolonię wzięła na siebie harcmistrzyni Krystyna Waś wspierana przez harcmistrzynię Małgorzatę Bieżanowską i podharcmistrzynię Magdalenę Sztandar. Niewymienione tu imiennie “dobre duchy” można zobaczyć na zdjęciach zamieszczanych sukcesywnie na profilu facebookowym gromady.

Jednym z hitów kolonii było wyjątkowe menu serwowane przez pana Krzysztofa z baru “Na pokładzie”. Po prostu nie chciało się wychodzić ze stołówki po posiłkach! Wszystkim polecamy tego mistrza kuchni!

Zapraszamy w nowym roku harcerskim na zbiórki 26 Gromady do Zespołu Szkół Społecznych STO w Bielawie. Pierwsza zbiórka odbędzie się 14.09. w godz. 15.30-17.00. Nasza zuchówka czeka A już 30.09.br. organizujemy wyprawę do wrocławskiego ZOO. Zapisy u drużynowej.

Z zuchowym pozdrowieniem
CZUJ!

pwd. Karolina Waś
Drużynowa 26 GZ