Strona główna Dzierżoniów Błysnęli rezerwowi Lechii, awans do 1/8 finału

Błysnęli rezerwowi Lechii, awans do 1/8 finału

110
0
UDOSTĘPNIJ

Lechia Dzierżoniów nie miała problemu z pokonaniem występującej w Lidze Okręgowej Piławianki Piława Górna. Podopieczni Zbigniewa Soczewskiego pokonali gospodarzy 6:1 (4:1), a łupem bramkowym podzielili się kolejno : Korkuś, Tomaszewski, Niedojad, Szydziak, Barski i Borowy. Trójkolorowi w drugiej połowie choć nadal mocno przeważali, jednak zwolnili tempo i kontrolowali przebieg meczu, zdobywając dwa gole.

Mecz mógł się rozpocząć od mocnego uderzenia w wykonaniu Piławianki, jednak gospodarzom zabrakło w polu karnym wykończenia. Z minuty na minutę powiększała się przewaga III-ligowców, którzy zaczęli zdobywać bramki. Najpierw nieuznanej Szydziaka, przy której boczny arbiter dopatrzył się pozycji spalonej, a później już kolejnych. Najpierw głową po stałym fragmencie trafił Korkuś, następnie Tomaszewski, Niedojad i Szydziak, który dobił uderzenie Damiana w słupek. W pierwszej połowie zaprezentowali się zawodnicy, którzy w tym sezonie nadal walczą o podstawowy plac i … na tle rywala z Ligi Okręgowej zaprezentowali się całkiem nieźle. Bardzo solidne zawody rozegrał także Damian Maślej, który pomimo gry na boku sporo widzi, dobrze wyprowadza piłkę i zaliczył nawet asystę przy golu Barskiego.

W drugiej połowie na boisku pojawili się nominalni przedstawiciele pierwszego składu, głównie po to, by odbyć jednostkę treningową. Widać było, że przy wysokim prowadzeniu nie angażowali się już tak bardzo w akcje ofensywne i nie podkręcali tempa. Nie było też powodu, bowiem za trzy dni daleki wyjazd i ciężki mecz ligowy z BKS Stal Bielsko-Biała. Nasza drużyna miała przewagę, momentami nawet sporą. Wpadły dwie bramki, autorstwa Barskiego i Borowego. Gospodarze odpowiadali tym, czym mogli. Dwukrotnie zmusili Krzyśka Słoneckiego do większego ruchu i wykazania się umiejętnościami po strzałach z dystansu. Na boisku zobaczyliśmy dziś także byłych II-ligowych Lechitów. W zespole Piławianki pojawili się Lesław Sobolewski i Jarosław Machowski. Mecz zakończył się gładką wygraną trójkolorowych, a po meczu piłkarze obu drużyn sympatycznie podziękowali sobie nawzajem za grę i życzyli powodzenia w rozgrywkach ligowych.

K.Słonecki – Rzeczycki, Maślej, Krupnik (46′ Pietkiewicz), Pałys (46′ P.Słonecki), Korkuś, Domaradzki, Aleksiuk (60′ Paszkowski), Tomaszewski (46′ Barski), Szydziak (46′ Buryło), Niedojad

Szeliga – Smolarski, Więczek, Kucharek, M.Sienicki, Kaleta, Ł.Sienicki, Kobyra, Więch, Motyka, Starościk
Na zmiany weszli : Lechocki, Sobolewski i Machowski.

Źródło: Lechia Dzierżoniów – Łukasz Bienias