Strona główna Ciekawostki Wielka zbiórka odpadów wielkogabarytowych

Wielka zbiórka odpadów wielkogabarytowych

301
0
UDOSTĘPNIJ

W ostatnią środę i czwartek września w Dzierżoniowie przeprowadzona zostanie akcja odbierania od mieszkańców odpadów wielkogabarytowych. To najlepsza okazja do pozbycia się niepotrzebnego wyposażenia domu i mieszkania.

Oprócz odpadów wielkogabarytowych zbierany będzie też niepotrzebny sprzęt elektryczny i elektroniczny.

– To najwygodniejszy sposób pozbycia się dużych i nieporęcznych rzeczy. Wystarczy wystawić je przed dom, a w przypadku osób mieszkających w budynkach wielorodzinnych postawić przy pojemnikach na odpady. Poza terminami zbiórki odpady wielkogabarytowe z gospodarstw domowych należy dostarczać do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów na ul. Bielawskiej 15 b – mówi Paweł Puszka – dyrektor biura Związku Gmin Powiatu Dzierżoniowskiego (ZGPD-7)

Zbiórka odbędzie się 27 i 28 września.

27 września obejmie obszar na zachód od ulic: Kilińskiego, Kościuszki, Świdnickiej, Daszyńskiego, Piastowskiej i Wrocławskiej. 28 września pozostałą część Dzierżoniowa (patrz mapka).

Odpady należy wystawić w dniu zbiórki do godz. 8.00.

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Otworzy się w nowym oknieZwiązku Gmin Powiatu Dzierżoniowskiego, Dzierżoniów, ul. Świdnicka 38 (II piętro, pokój 203, 204), tel. 74 831 50 02, fax. 74 831 50 30, biuro@zgpd7.pl, w godzinach od 7:30 do 15:30.