Strona główna Bez kategorii Sygnały z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa kontrolowane przez dzierżoniowską prewencję i Straż...

Sygnały z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa kontrolowane przez dzierżoniowską prewencję i Straż Miejską

299
0
UDOSTĘPNIJ

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje od września ubiegłego roku. Cieszy się dużym zainteresowaniem wśród obywateli. Jest to doskonałe narzędzie, które szybko i czytelnie pozwala wskazać zaobserwowany problem związany z bezpieczeństwem w różnych dziedzinach. Taki rodzaj współdziałania przynosi pożądane efekty. W trakcie wczorajszych działań ujawniono m.in. 24 sprawców wykroczeń społecznie.

W Dzierżoniowie funkcjonariusze prewencji i Straży Miejskiej potwierdzili kolejne sygnały, które trafiły od mieszkańców do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjanci sprawdzali, czy w okolicy placów zabaw, parków i skwerów dochodzi do spożywania alkoholu, wybryków chuligańskich, zakłócenia porządku. Zgłoszenia potwierdziły się, a osoby popełniające tam wykroczenia zostały ukarane mandatami.

Podczas działań funkcjonariusze nie tylko eliminowali sprawców wykroczeń społecznie uciążliwych. Taka akcja to wspaniała okazja do porozmawiania z mieszkańcami o ich bezpieczeństwie. Mieszkańcy mieli możliwość uzyskania informacji na temat przewożenia dzieci w pojazdach, przepisów ruchu drogowego dotyczącego ruchu pieszych i rowerów, sprawowania opieki nad zwierzętami.

Przedmiotowe działania są i będą realizowane cyklicznie w celu wyeliminowania zagrożeń odnotowanych w KMZB.
Policja przypomina, że za pomocą interaktywnej strony „Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa” można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w Twojej okolicy. Następnie Policja będzie te sygnały weryfikować. Jeśli informacje się potwierdzą, Policja wprowadzi je wprost na mapy. Dzięki temu rozwiązaniu na mapach znajdą się bardziej szczegółowe informacje. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwala na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w miejscach wskazanych przez
mieszkańców regionu.

Strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji.
W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

KPP w Dzierżoniowie
podinsp. Mariusz Furgała