Strona główna Bez kategorii Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pomogła w zatrzymaniu 3 mężczyzn z narkotykami

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pomogła w zatrzymaniu 3 mężczyzn z narkotykami

141
0
UDOSTĘPNIJ
Dzięki sygnałowi zgłoszonemu przez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa policjanci zatrzymali w ostatnim czasie trzech mężczyzn z narkotykami. Policjanci sprawdzali rejon placów zabaw, parków, przejścia miedzy blokami i skwerów, bo według zgłoszeń dochodziło tam do spożywania alkoholu. Podczas ostatnich weryfikacji zostali zatrzymani dwaj 29-latkowie oraz 22-latek, którzy posiadali przy sobie narkotyki. Zgodnie z ustawą grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Informacja o tym, że w przejściu pomiędzy blokami na osiedlu Różanym i skwerze przy ul. Kościelnej dochodzi do spożywania alkoholu pojawiła się na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa kilka dni temu.Policjanci systematycznie sprawdzali te miejsca. Podczas kontroli 3 sierpnia, po godzinie 19:00 zauważyli grupę mężczyzn, którzy na widok radiowozu zachowywali się nerwowo, a jeden z nich zaczął się oddalać. Przyczyna takiego zachowania wyjaśniła się chwilę później w trakcie kontroli osobistej.
Policjanci znaleźli u jednego z nich tzw. skręta, a u drugiego zawiniątko z suszem. Badanie przeprowadzone przez policyjnych specjalistów wykazało, że jest to marihuana w ilości 20 porcji zapakowanej w folię aluminiową oraz niecałe 0,5 grama w tzw. skręcie. Obaj 29-latkowie to mieszkańcy dzierżoniowskich osiedli.Podczas wczorajszych działaniach związanych z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa został zatrzymany 22-latek.
Do zatrzymania doszło na skwerze pomiędzy ul. Prochową, Kopernika, gdzie wg zgłoszeń na KAZB dochodzi do zażywania narkotyków i picia alkoholu. Funkcjonariusze w trakcie rowerowego patrolu zauważyli młodego mężczyznę, który siedział na ławce i palił tzw. skręta. W wyniku sprawdzenia okazało się, że mężczyzna posiadał również woreczek ze suszem. Przeprowadzone badanie wykazało, ze jest to marihuana w ilości 4 porcji.Zgodnie z ustawą za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
KPP w Dzierżoniowie
podinsp. Mariusz Furgała