Strona główna Bez kategorii Jak oświetlić swój balkon i taras?

Jak oświetlić swój balkon i taras?

84
0
UDOSTĘPNIJ

Późną wiosną, czy latem wiele osób lubi spędzać wieczory na dworze. Jednak, aby było to możliwe i w pełni komfortowe, trzeba zaopatrzyć się w odpowiednie oświetlenie. Można je zainstalować na tarasie, ale też na balkonie, czy w altance na dworze. Okazuje się, że wybór nie jest taki prosty, dlatego też warto szukać inspiracji i porad. W ten sposób każdy wakacyjny wieczór nabierze niezwykłego klimatu.

Zalety oświetlenia na dworze

Nadal nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że odpowiednio dobrane źródła światła także na dworze pełnią bardzo wiele funkcji. Kiedy planujesz grilla z rodziną lub przyjaciółmi na tarasie, musisz brać pod uwagę, że prędzej, czy później się ściemni. Wtedy najlepszym rozwiązaniem stanie się zewnętrzne oświetlenie. Na tę kwestię można też spojrzeć w inny sposób. Oświetlone podwórko sprawia, że poczujesz się bezpieczniej. Mowa tutaj jednocześnie o pojawieniu się włamywaczy, czy innych niepożądanych osób, ale też o ułatwionym poruszaniu się po zmroku. Przy dobieraniu oświetlenia powinieneś zwrócić uwagę na kilka spraw.

Czym kierować się wybierając zewnętrzne oświetlenie?

jakością tworzywa, z którego lampy i inne źródła światła zostały wykonane, gdyż wpływa to na bezpieczeństwo,
stylem ogródka, czy balkonu,
dopasowaniem do znajdującego się już oświetlenia,
dostępem do zasilania elektrycznego.

Jakie lampy wybierać do oświetlenia balkonu?

Współczesne balkony obfitują w różnorodne gatunki kwiatów i innych roślin. Dzięki temu zabiegowi można poczuć tam namiastkę prawdziwego ogródka. Wtedy tym bardziej trzeba pomyśleć o tym, w jaki sposób można dopasować oświetlenie do takiego klimatu. W końcu całość powinna tworzyć piękną całość, aby dopełniać się nawzajem. Dlatego dobrym rozwiązaniem będą lampiony w wybranym przez ciebie kolorze. Jeśli masz taką możliwość, możesz postawić na kinkiety, które należy zamontować w ścianie. Przy małym balkonie wystarczy jedna taka lampa, jeśli jest on większy, należy w różnych odstępach umieszczać kolejne. Wiele osób stawia też na lampy przenośne, np. z montowanym panelem słonecznym. Ich zaletą jest to, że nie trzeba podłączać je do prądu. Należy pamiętać, że źródło światła nie ma oślepiać, a jedynie dodawać uroku i sprawiać, że możliwe staje się poruszanie z miejsca na miejsce.

Odpowiednie lampy na taras

Latem taras, czy też ogród po zachodzie słońca nadal może tętnić życiem. Jednak, aby było to możliwe, trzeba zdecydować się na określone oświetlenie zewnętrzne. Warto pamiętać, że powinno ono być stosunkowo dyskretne, podobnie zresztą, jak na balkonie. Szczególnie popularne są latarnie na niewielkich słupkach, które wbijane są w ziemię. Wtedy większa ilość zostanie lepiej odebrana. Podobnie zresztą jest też z kinkietami. Jeśli posiadasz dach nad tarasem warto umiejscowić lampę ogrodową nad stołem. Dobrym pomysłem są reflektory, które skierowane są w jakieś konkretne miejsca.

Szeroki wybór lamp ogrodowych można znaleźć na sklep.kaja.com.pl. Bez problemu można wybrać oświetlenie na swój taras, balkon, do ogrodu, a nawet i garażu.