Wrocław uczy się od Bielawy

  112
  0
  UDOSTĘPNIJ

  Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego i Urzędu Miasta Wrocławia, byli gośćmi burmistrza Bielawy. Wizyta wrocławskich urzędników jest efektem konferencji ekologicznej w Dreźnie, w której wspólnie uczestniczyli przedstawiciele dolnośląskich samorządów. Wrocławscy specjaliści z zakresu edukacji i ochrony środowiska, byli pod dużym wrażeniem osiągnięć naszego miasta w dziedzinie ekologii.

  Dlatego też już w Niemczech wyrazili chęć przyjazdu na wizytę studialną do Bielawy i obejrzenia inwestycji z zakresu edukacji ekologicznej. Najpierw 9 listopada odwiedzili nasze miasto pracownicy Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia. Z kolei trzy dni później pojawili się w naszym mieście przedstawiciele Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego.

  Oprócz spotkania z burmistrzem, wrocławscy goście zwiedzili m.in. Szkołę Leśną, Interaktywne Centrum Poszanowania Energii, Centrum Odnawialnych Źródeł Energii, Ekologiczne Centrum Odzysku, a także Przedszkole Ekologiczne „Parkowe Skrzaty”.

  Wizyta w Bielawie była na tyle ciekawa dla wrocławskich urzędników, że zapowiedzieli oni szeroką promocję bielawskich placówek ekologicznych, we wszystkich instytucjach zajmujących się ochroną środowiska, a także w podległych placówkach oświatowych. Władze Bielawy liczą na to, że spowoduje to wzrost ruchu turystycznego w naszym mieście.

  Źródło: UM Bielawa