Remonty dróg powiatowych

  51
  3
  UDOSTĘPNIJ

  Pełną parą idą prace na drogach powiatowych. W toku jest większość zadań zaplanowanych na ten rok. Ich wartość przekroczy 5 mln zł.

  – W tym roku wykonamy ok. 4 km nowych nawierzchni i 3 km nowych chodników. Planujemy poszerzyć zakres prac przy budowie lub remontach chodników, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych. Na ten cel zamierzamy przeznaczyć oszczędności po przetargach na inwestycje drogowe – mówi starosta Janusz Guzdek. – Tegoroczne prace na drogach powiatowych pochłoną ponad 5 mln zł. To niemało, jak na możliwości powiatu, a w przyszłości chcemy te środki jeszcze zwiększyć, aby kierowcy odczuli realną poprawę jakości dróg w naszym powiecie – dodaje.

  Część obecnie prowadzonych prac związanych z modernizacją nawierzchni, jak choćby w Pieszycach czy w Łagiewnikach, wiąże się ze zmianą organizacji ruchu. Za utrudnienia przepraszamy kierowców.

  Ogrodowa w Pieszycach

  Najbardziej zaawansowane są prace na ul. Ogrodowej w Pieszycach – największej tegorocznej inwestycji na drogach powiatowych. Otwarty dla kierowców jest już pierwszy odcinek – od sklepu Netto do skrzyżowania z ul. Dworcową Górną. Obecnie prace są kontynuowane na pozostałym odcinku – do skrzyżowania z ul. Lipową, czyli do miejsca, w którym zakończono I etap inwestycji w ubiegłym roku. Niezależnie od przebudowy nawierzchni na całym odcinku 1,2 km zostaną wykonane nowe chodniki, ciągi pieszo-rowerowe i zatoki autobusowe. Inwestycja obejmie również modernizację kanalizacji deszczowej, przebudowę oświetlenia drogowego, wykonanie pasów zieleni i sadzenie drzew. Wartość prac zamknie się kwotą 3 mln zł. Blisko 2 mln zł będzie pochodziło z budżetu powiatu, 1 mln zł z pozyskanej przez powiat „schetynówki”, a 200 tys. zł od gminy Pieszyce.

  Nawierzchnia i chodnik w Łagiewnikach

  W Łagiewnikach prowadzona jest modernizacja drogi powiatowej na 2-kilometrowym odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką 384 do mostu w kierunku Olesznej oraz remont chodnika przy tej drodze na odcinku 400 m do cmentarza komunalnego. Inwestycja pochłonie 800 tys. zł. Po połowie zostanie sfinansowana przez powiat i gminę Łagiewniki.

  Chodnik w Gilowie

  Rozpoczęła się budowa chodnika wraz z przykryciem rowu w Gilowie na odcinku 250 m. Koszt inwestycji to 234 tys. zł. Kwotą 30 tys. zł zadanie wesprze gmina Niemcza. Pozostałe środki będą pochodziły z budżetu powiatu.

  Chodnik w Piławie Górnej

  Trwa również remont chodnika przy drodze powiatowej w Piławie Górnej. Część prac na odcinku 200 mb już się zakończyła w czerwcu, ale w związku z oszczędnościami po przetargu zrealizowany zostanie kolejny odcinek o długości ponad 200 mb. Prace o wartości 120 tys. zł po 50 procent pokryją powiat i gmina Piława Górna.

  Pozostałe prace

  W tym roku zostanie także wykonana nowa nawierzchnia w Jaźwinie na odcinku 0,5 km. Niedługo zostanie ogłoszony przetarg na ten remont. W związku z oszczędnościami po przetargach planuje się także wykonanie dwóch dodatkowych zadań – budowę chodników w Mościsku i Tuszynie. Decyzje w tej sprawie podejmie Rada Powiatu na sierpniowej sesji.

  Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie

  UDOSTĘPNIJ
  Poprzedni artykułO naiwni!
  Następny artykułBurze z gradem

  Comments are closed.