XX Międzynarodowe Szybowcowe Mistrzostwa Polski Kobiet

  97
  0
  UDOSTĘPNIJ

  22 lipca w Jeleniej Górze rozpoczęły się XX Międzynarodowe Szybowcowe Mistrzostwa Polski Kobiet pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Anny Komorowskiej. Szybowniczki przez cały tydzień walczą o tytuł najlepszej polskiej pilotki.

  W niedzielę 22 lipca br. w budynku ratusza w Jeleniej Górze odbyło się oficjalne otwarcie XX Międzynarodowych Szybowcowych Mistrzostw Polski Kobiet pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Anny Komorowskiej. W ramach zawodów rozgrywane są również Krajowe Zawody Szybowcowe i VIII Puchar Karkonoszy. Sudecki Oddział Straży Granicznej jest jednym z partnerów i sponsorów zawodów.

  Komendant Oddziału ppłk SG Waldemar Hołodniuk ufundował puchar za zajęcie I miejsca w konkurencji „celność lądowania”, która odbędzie się w niedzielę 29 lipca.

  14 zawodniczek od kilku dni walczy o tytuł najlepszej polskiej pilotki. Zawody rozgrywane są w dwóch kategoriach, dla mniej i bardziej wyczynowych (klasa B i klasa 15m). Choć pogoda nie sprzyja szybowaniu i odwołano niektóre konkurencje, to atmosfera jest bardzo dobra. Prócz startów i treningów, zawodniczki poznają okolice Jeleniej Góry. Wczoraj tj. 25 lipca zawitały do Placówki Straży Granicznej w Jeleniej Górze, która mieści się przy ulicy Hirszfelda. Nasi goście mieli okazję poznać pracę funkcjonariuszy, usłyszeć o zadaniach jakie realizują, dowiedzieć się o sposobach fałszerstw dokumentów oraz oglądać pokaz ogólnego posłuszeństwa w wykonaniu psa służbowego Esta. Chętni mogli zdjąć swoje odciski palców i zrobić pamiątkowe zdjęcie.

  Oficjalne zakończenie zawodów odbędzie się w niedzielę 29 lipca 2012r.

   

  [nggallery id=93]

   

  Źródło Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej