2012 – Europejski Rok Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej

  22
  0
  UDOSTĘPNIJ

  Czy możliwa jest solidarność międzypokoleniowa? Czy potrafimy wzajemnie nieść sobie pomoc w sytuacjach zagrażających życiu? Czy potrafimy pozbyć się stereotypowego myślenia o osobach starszych i o młodzieży? Jak aktywnie starzeć się? Na te i wiele innych pytań będą mogli uzyskać odpowiedź seniorzy z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Dzierżoniowie, uczestnicząc w projekcie „Jak pomagać”, realizowanym w partnerstwie ze Środowiskowym Hufcem Pracy w Dzierżoniowie.Zaplanowane działania rozpoczynają się 16 kwietnia br. od szkoleń z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, które zostaną przeprowadzone przez wolontariuszy z Hufca Ziemi Dzierżoniowskiej ZHP. Dwudziestopięcioosobowe grupy seniorów i młodzieży będą nabywały wiedzę i umiejętności pomagania w przypadku: omdlenia, problemów z oddechem oraz różnych urazów. Uczestnicy dowiedzą się jak rozpoznać zawał serca czy udar mózgu, jak prawidłowo wykonać resuscytację.

  Kolejne szkolenie odbędzie się w maju, natomiast w czerwcu seniorzy i młodzież wyjadą na wycieczkę do Srebrnej Góry. Będzie to czas wzajemnych rozmów i poznawania się, ale także czas na fotografowanie, ponieważ projekt zakończy się wystawą zatytułowaną „W zwierciadle pokoleń”.

  Zarząd Związku postanowił popularyzować cele Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej, nie przez organizację konferencji i wykładów, ale przez działania umożliwiające seniorom aktywne spędzanie wolnego czasu, promujące zdrowy styl życia, poprawiające wizerunek osób starszych w społeczności lokalnej oraz budujące zrozumienie i współpracę międzypokoleniową. Podjęcie działań zgodnych z ER 2012 jest możliwe dzięki finansowemu wsparciu projektu „Jak pomagać” przez Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie.

  Zapraszamy naszych członków i mieszkańców powiatu do aktywnego udziału w projekcie. Zapisy w biurze PZERiI ul. Pocztowa 1 od poniedziałku do środy w godz. od 09:00 do 13:00 (jest ograniczona liczba miejsc).

  Źródło: PZERiI w Dzierżoniowie

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here