Informacje z policji

  1087
  0
  UDOSTĘPNIJ

  Wypadek drogowy na ul. Bielawskiej

  08 listopada o godz. 08:20 w Dzierżoniowie na ul. Bielawskiej doszło do wypadku drogowego w wyniku którego obrażeń ciała doznała 46- letnia mieszkanka Bielawy. Jak ustalili policjanci z Komendy Powiatowej w Dzierżoniowie, 45- letni kierujący samochodem marki Opel Astra nie zachował należytych środków ostrożności i włączając się do ruchu z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z samochodem marki Renault kierowanym przez 30- letniego mężczyznę. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznała pasażerka Opla Astry pod postacią złamania przedramienia lewej ręki.
  Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dzierżoniowie.

  Wypadek drogowy na trasie nr 8

  04 listopada o godz. 14:30 na 74 km w okolicy Niemczy na trasie nr 8 doszło do wypadku drogowego, gdzie uczestniczyły dwa pojazdy w tym jeden ciężarowy. Jak ustalili wysłani na miejsce zdarzenia policjanci z Komendy Powiatowej w Dzierżoniowie sprawcą wypadku okazał się 39- letni mężczyzna z okolic Wałbrzycha. Sprawca kierując zestawem ciężarowym marki DAF, nie zachował należytej ostrożności i doprowadził do zderzenia z samochodem osobowym marki Mercedes. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznała kierująca Mercedesem 51- letnia mieszkanka Piławy Górnej w postaci : urazu kręgosłupa oraz stłuczenia klatki piersiowej.
  Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dzierżoniowie.

  Po kielichu za kierownicą

  W ciągu ostatniej niedzieli policjanci w całym powiecie zatrzymali 3 kierowców którzy zdecydowali się prowadzić pojazdy w stanie nietrzeźwości. Ponadto zostało zatrzymanych 2 kierowców którzy kierowali samochodami pomimo orzeczonego wobec nich zakazu kierowania pojazdami.
  · 13 listopada o godz. 06:25 na ul.Kilińskiego w Dzierżoniowie policjanci zatrzymali do kontroli 23- letniego mieszkańca Bielawy, który kierował samochodem marki Audi A4 mając blisko 1,35 promila alkoholu.
  · Tego samego dnia o godz. 11:35 policjanci z Dzierżoniowa również na ul. Kilińskiego zatrzymali 60- letniego mieszkańca Dzierżoniowa, który zdecydował się na jazdę samochodem marki VW Passat w stanie nietrzeźwości – 2,35 promila alkoholu.
  · 13 listopada o godz. 18:40 w trakcie patrolu miejscowości Kielin, policjantom wydał się podejrzany, kierujący samochodem marki VW Jetta. W trakcie kontroli okazało się, że 44- letni mężczyzna, mając 2,62 promila alkoholu kierował tym pojazdem

  Teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi im 10 pkt. karnych, nawet do 10 lat zakazu prowadzenia pojazdów, oraz grzywna lub kara pozbawienie wolności do 2 lat.
  Natomiast za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

   

  Źródło: KPP Dzierżoniów