2.419.000 złotych dla Bielawy na inwestycje

2.419.000 złotych dla Bielawy na inwestycje

28
20
PODZIEL SIĘ

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej opublikował listę wniosków złożonych przez samorządy, które otrzymały dofinansowanie w ramach programu priorytetowego „System zielonych inwestycji – zarządzanie energią w budynkach użyteczności publicznej”.

radosna_szkola_1

Kwota środków przeznaczona w konkursie na dofinansowanie przedsięwzięć termomodernizacyjnych wynosiła 40 mln złotych. Do Funduszu wpłynęły wnioski o dofinansowanie dla 149 przedsięwzięć, o łącznym zapotrzebowaniu na dotacje w kwocie 195,5 mln złotych. Po przeprowadzonej 3 etapowej ocenie, dofinansowaniem objętych zostało jedynie 31 projektów.

przedszkole_publiczne

Bielawa jako jedyna gmina z powiatu dzierżoniowskiego otrzymała wsparcie NFOŚiGW w wysokości 2.419.000 złotych. Fundusze dofinansują realizacje inwestycji, które Bielawa planuje wykonać w nadchodzących miesiącach.

strategia_-_oswiata

Bielawa otrzymała pieniądze z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w oparciu o projekt „Ekomodernizacja obiektów użyteczności publicznej w gminie Bielawa”. Program jest realizowany przez Bielawę od 2007 roku, kiedy to miasto rozpoczęło na szeroką skalę ekomodernizację szkół podstawowych i gimnazjów, przedszkoli, a także żłobka. Wtedy też gmina pozyskała dotacje z Unii Europejskiej i z PFRON-u. Łączna wartość zrealizowanych prac w latach 2007-2013 oraz zadań zaplanowanych na lata 2014-2015 wynosi 8.064.000 złotych.

zlobek_2014

Zaliczają się do nich: modernizacja kotłowni i wykonanie docieplenia elewacji w budynku Ośrodka Pomocy Społecznej, docieplenie elewacji w przedszkolu przy ulicy Wolności 88 i w hali sportowej przy ulicy Bankowej, wymiana okien w pływalni Aquarius oraz nowa elewacja i wymiana okien w budynku Urzędu Miejskiego przy ulicy Piastowskiej 1. Wartość tych zadań wynosi 3.086.000 złotych, a dzięki dotacji miasto dołoży z własnego budżetu jedynie 707.000 złotych tj. 22,6% zaplanowanych do wykonania prac.

urzad_autobus

Rzecznik – Łukasz Masyk

20 KOMENTARZE

 1. Za chwilę bielawscy szczekacze rzuca się na ta informacje, że Dźwiniel zadłużył Bielawę. Nie, że Bielawa rozwija się za pieniądze unijne. a prawda jest taka, że Bielawa zmienia się w oczach tylko trzeba chcieć to zobaczyć.

 2. Każdy widzi, to co chce. A co do zadłużenie, to – nie zadłużył? Masz nowe informacje o kasie gminnej, to pochwal się. Jesteśmy ciekawi. Razem z tymi szczekaczami.

  • W tego typu miastach jak Bielawa, Dzierżoniów i wielu innych jest tendencja, że młodzi ludzie emigrują do dużych miast. Tam łatwiej o prace i wysokie zarobki. Taka tendencja jest w całej Europie nie tylko w Polsce.

 3. 2,4 mln zł pozyskano. A ile wydano na nieprzynoszące dochodu dwa inkubatory? 17 mln zł! Ile kosztowała Leśna Szkoła? 3mln zł! A kolorowa fontanna? 2 mln zł! A drdroga na Cegielnię i w pobliże domu burmistrza? 2,5 mln zł. Łącznie 24,5 mln zł, czyli 10 razy tyle! To się nazywa poprostu NIEGODPODARNOŚĆ!

  • 3 miliony za leśną szkołę. Przecież dom 160 metrowy kupujesz za 400 tysięcy złotych to jest niemożliwe wydać na tą chatkę takie pieniądze.

   • Co wy wszyscy tak się dziwicie. O tych pieniądzach to już kilka lat temu było w Bielawie głośno a dzwiniel i tak wygrał wybory. Więc teraz to halo jest już spóżnione.

   • Za tą tzw leśną szkołę dano 3 miliony?? Przecież budynek wielorodzinny kosztuje do 3,5 miliona np budynki TBS.

 4. Załóżmy, że pozyskałem z funduszy ekorozwoju dofinansowanie na budowę altanki w kwocie 24 tys. zł, bo zastosowałem ekologiczne dogrzewanie energią słoneczna z paneli solarnych. Cały koszt budowy altanki wyniósł 240 tys. zł.
  Kto mnie pochwali za pozyskane środki z ekofunduszu skoro wydałem na zwykłą altankę tyle, co na spory murowany dom?!
  Należy wszelkie dofinansowania rozważać w zestawieniu z pełnymi kosztami wydatków, bo inaczej mamy zafałszowany obraz.
  I tak jest właśnie w Bielawie, gdzie UM chwali się pozyskanymi funduszami nie podajac całkowitych kosztów tych inwestycji. Wtedy wyszłaby skala marnotrawstwa.

Comments are closed.