18 cudzoziemców złamało przepisy

18 cudzoziemców złamało przepisy

7
0
PODZIEL SIĘ

DSC_0328W ciągu ostatnich dwóch dnia (2 i 3 kwietnia) na terenie województwa lubuskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili 18 cudzoziemców, którzy złamali obowiązujące w naszym kraju przepisy. Zatrzymani to obywatele Ukrainy, Rosji, Albanii, Tunezji i Kamerunu.

Obywatel Kamerunu zatrzymany w kontroli legalności pobytu na terenie lotniska Poznań – Ławica oraz podróżujący pociągiem z Warszawy do Berlina dwaj obywatele Tunezji zatrzymani przez funkcjonariuszy z Kalisza przebywali bez ważnych dokumentów uprawniających ich do pobytu w Polsce.

Prowadzone przez funkcjonariuszy Straży Granicznej w Tuplicach kontrole w ochronie szlaków komunikacyjnych na trasie Wrocław – Berlin (droga krajowa nr 18) doprowadziły do zatrzymania 5 obywateli Ukrainy oraz 1 obywatela Albanii. Wobec obywateli Ukrainy wszczęto postępowania karne w związku z wyłudzeniem przez nich wiz w polskich konsulatach, ponadto Komendant Placówki unieważnił im wyłudzone wizy i zobowiązał do opuszczenia terytorium naszego kraju. Natomiast obywatel Albanii nie posiadał wymaganych dokumentów do legalnego pobytu w Polsce.

3 kwietnia funkcjonariusze pilotażowej Wspólnej Polsko – Niemieckiej Placówki ze Świecka zatrzymali pięcioro obywateli Rosji, którzy usiłowali nielegalnie przekroczyć granicę do Niemiec samochodem osobowym typu taxi. Wraz z nimi zatrzymano dwóch Polaków, których zadaniem była pomoc cudzoziemcom w przedostaniu się na zachód.

Ponadto podczas kontroli na szlakach komunikacyjnych prowadzonych przez funkcjonariuszy z Placówek w Jeleniej Górze, Kłodzku i Legnicy zatrzymano czterech obywateli Ukrainy. W stosunku do cudzoziemców wszczęto postępowania administracyjne, które w większości przypadków zakończyły się wydaniem decyzji zobowiązujących do opuszczenia terytorium Polski.

Rzecznika Prasowego Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

BRAK KOMENTARZY