Klub z Bielawy na zawodach w Berlinie

Klub z Bielawy na zawodach w Berlinie

9
0
PODZIEL SIĘ

W poprzedni weekend jedenastoosobowa ekipa z Bielawskiego Klubu Sportowego wyruszyła na 21 International Sportbad Pokal Berlin 2017 . Bielawianie skorzystali z zaproszenia z Neukoln Berlin , klubu z południowo – wschodniej części stolicy Niemiec. Pływacy z Bielawy zapoczątkowali swoje występy w tamtym roku będąc właśnie w Berlinie jak i w Marienberg.( 25 m ) Wyjazdy na takie zawody ale i również do Popradu ( Grand Prix Słowacji – Memoriał Filipa Lutza 50 m ) , Praga – Neratovice ( Czechy – Vieloboj Plyvacky Memorial Karla Rady 25 m ) to okazja do ścigania się z dziećmi sąsiadujących z nami i nie tylko .

800 zawodników z Polski ( Śląsk Wrocław , Ikar Mielec , Swim Team Bielawa ) oraz z Danii, Szwajcarii, Litwy, Austrii oraz gospodarza ekipy z całych Niemiec. Dwa dni zmagań na 50 metrowym basenie gdzie trenowała Franciska Van Almzick czołowa pływaczka z lat 90 tych ubiegłego wieku.

Bielawski Klub Sportowy zaprezentował zawodników z roczników 2004 – 2009. Jak się okazało najmłodsza z nich KINGA MODRZEWSKA zdobyła złoty medal na 50 m st. dowolnym z czasem 45,04. Brawo dla młodziutkiej Kingi za walkę i występ po chorobie. Dobrym rezultatem zakończył się występ Dawida Gromczewskiego na 50 m st. motylkowym i uzyskał 5 lokatę. 7 miejsce to pozycja Oskara Stachury na 50 m st dowolnym.

Wystąpili również – Iga Modrzewska, Kacper Kukuła, Julia Skibińska, Igor Olesiejko. Postawa tych młodych ludzi pokazało iż treningi zaczynają procentować. Pływacy z Bielawy oprócz występu na pływalni miała okazję zwiedzić część Berlina ( dzielnice Alexander Platz, Neukoln , Kreuzberg oraz okolice Bramy Brandenburskiej uczestnicząc w imprezie zorganizowanej dla promocji sportowych organizacji w tej aglomeracji. )

Trenerzy Rafał i Leszek zdobyli razem z dziećmi kolejne cenne doświadczenie i mają tam wrócić za rok. Społeczność Bielawskiego Klubu korzysta z takich zaproszeń a dzieciaki uczą się organizacji , obyczajów i zachowań w sporcie w innym kraju co nas bardzo cieszy jako opiekunów młodych sportowców.

 

 

Oto pozostałe rezultaty * wszystkie są rekordami życiowymi

BRAK KOMENTARZY