120 harcerzy na zlocie

120 harcerzy na zlocie

8
0
PODZIEL SIĘ

image001120 osób z Hufca Ziemi Dzierżoniowskiej weźmie udział w Zlocie Chorągwi Dolnośląskiej ZHP, który odbędzie się 7 czerwca 2014 r. w Świdnicy. Do udziału w Zlocie zgłosili się członkowie wszystkich jednostek Hufca z Bielawy, Dzierżoniowa, Pieszyc i Piławy Górnej.

Tego dnia w Świdnicy spotka się ponad 1.000 harcerzy z całego Dolnego Śląska. Zlot odbędzie się pod nazwą “Odkrywamy tajemnice Dolnego Śląska – Azymut Świdnica” w 10 rocznicę nadania Chorągwi imienia hm. Stefana Mirowskiego. Nowy sztandar Chorągiew otrzymała na Zlocie w Rogoźnicy

w 2004 roku, na terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego Gross-Rosen.

Najmłodsi uczestnicy Zlotu wezmą udział w zuchowej ścieżce dzielności. Harcerze podążać będą dwoma ścieżkami przygody, harcerze starsi ścieżką poszukiwań, a wędrownicy ścieżką służby. Dzieci niepełnosprawne spotkają się na ścieżce Nieprzetartego Szlaku. W programie Zlotu znajdują się m.in.: apel i jarmark na Świdnickim Rynku, koncert Domu o Zielonych

Progach, wystawa fotograficzna „Harcerski Dolny Śląsk”, zawody na orientację ulicami starego miasta, spotkanie Dolnośląskiej Rady Przyjaciół Harcerstwa, projekcja filmu o druhu harcmistrzu Stefanie Mirowskim, podsumowanie propozycji programowej „Berek”, stoisko z okolicznościowym stemplem i kartami pocztowymi Poczty Harcerskiej „Szaniec”, stanowisko krótkofalarskie na Fleszy Nowomłyńskiej, animacje Centrum Twórczej Zabawy „Ale Heca”. Wydana będzie okolicznościowa gazetka, a każdy uczestnik zlotu otrzyma plakietkę, sprawność zlotową i wyjątkową dolnośląską chustę.

Zapraszamy do zapoznania się z filmikiem promującym Zlot: https://www.youtube.com/watch?v=t1-NzqSbb6Q#t=19

oraz programem Zlotu: http://www.dolnoslaska.zhp.pl/?artykul=347

I oczywiście zapraszamy wszystkich przyjaciół, rodziców, sympatyków harcerzy w sobotę 7.06.br. do Świdnicy, aby na żywo zobaczyli harcerskie święto.

Czuwaj!

Komenda Hufca Ziemi Dzierżoniowskiej ZHP

BRAK KOMENTARZY