10 lat w Unii Europejskiej – Dolny Śląsk świętuje

10 lat w Unii Europejskiej – Dolny Śląsk świętuje

17
0
PODZIEL SIĘ

W czwartek, 1 maja będziemy obchodzić 10. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski zaprasza wszystkich Dolnoślązaków do wspólnego świętowania podczas Jubileuszowego Pikniku Funduszy Europejskich, który rozpocznie się o 14.00 na Pergoli przy wrocławskiej Hali Stulecia. Koncerty, degustacja urodzinowego tortu, pokazy artystów i sprzętu służb ratowniczych, rozrywki dla dzieci i wieczorny pokaz Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej – to główne atrakcje imprezy.

 piknik

Poza występami artystycznymi jedną z najważniejszych atrakcji Pikniku będzie prezentacja wybranych beneficjentów Funduszy Unijnych z województwa dolnośląskiego. Pokażą oni, czego udało im się dokonać przy wsparciu z UE. Czekają nas multimedialne i interaktywne prezentacje. Beneficjenci zostali wybrani tak, aby byli wśród nich przedstawiciele wszystkich dziedzin życia dofinansowywanych przez Unię Europejską z różnych programów operacyjnych, w tym m.in.: służby zdrowia, edukacji, turystyki, przedsiębiorców, rolnictwa, uczelni wyższych, służb ratowniczych, policji, itd.

O tym, jak dzięki unijnemu wsparciu zrealizowali swoje pomysły na biznes, opowiedzą beneficjenci Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Z kolei Lokalne Grupy Działania pochwalą się specjałami własnej produkcji. Na miejscu można będzie kupić je bezpośrednio od producentów. Dla najmłodszych uczestników Pikniku przygotowano namiot, w którym trwać będą kreatywne warsztaty, lekcje przyrodnicze, quizy, konkursy, malowanie twarzy i wiele innych. Z myślą o dzieciach przygotowano również dmuchany plac zabaw do skakania i wspinania się. Na scenie zaśpiewają wrocławskie zespoły Me Myself and I(usłyszymy m.in. muzykę znaną ze spotu promocyjnego Dolnego Śląska „Tajemniczy Dolny Śląsk. Nie do opowiedzenia. Do zobaczenia”) oraz HooDoo Band.

Na piknikowej scenie zaprezentują się także dolnośląscy gimnazjaliści – finaliści piątej edycji konkursu wiedzy o funduszach unijnych „Moja okolica pięknieje dzięki RPO”. O zwycięstwo w konkursie zawalczą uczniowie Gimnazjum nr 15 we Wrocławiu, Publicznego Gimnazjum w Zespole Szkół w Prusicach, Niepublicznego Gimnazjum Łużyckie w Zgorzelcu, Gimnazjum nr 1 w Zespole Szkół w Kamiennej Górze oraz Gimnazjum nr 3 w Świdnicy.

Na placu pod Iglicą zobaczymy również pokaz wozów i sprzętu pożarniczego oraz ratowniczego straży pożarnej i GOPR, mobilny posterunek policyjny, pokaz policyjnych pirotechników i nowoczesne karetki pogotowia ratunkowego. Na miejscu będzie można nauczyć się udzielania pierwszej pomocy. W Mobilnym Miasteczku Ruchu Drogowego każdy będzie mógł poznać tajniki bezpiecznego poruszania się po drogach. A o tym, jak zmienia się widzenie świata pod wpływem alkoholu, będzie można się przekonać za pomocą specjalnych alkogogli. Udział we wszystkich imprezach jest bezpłatny.

10_lat_w_UE_logo

Program Pikniku:

14.00 – urodzinowy poczęstunek: wielki tort na pół tysiąca kawałków,

14.45 – finał konkursu dla gimnazjalistów ,,Moja okolica pięknieje dzięki RPO”,

16.30 – występ zespołu Me, Myself & I,

17.30 – prezentacja beneficjentów DWUP, konkursy i quizy na temat Unii Europejskiej, z atrakcyjnymi nagrodami,

19.30 – koncert HooDoo Band,

21.30 – pokazy Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej: krótszy pokaz specjalny z okazji Jubileuszu 10-lecia oraz pokaz klasyczny, 20-minutowy (tegoroczna inauguracja WFM).

 umwd

BRAK KOMENTARZY