1-7 HP Dzierżoniów na XXI Rajdzie Turystycznym „Sobótka 2014”

1-7 HP Dzierżoniów na XXI Rajdzie Turystycznym „Sobótka 2014”

20
0
PODZIEL SIĘ

P9266621

Uczestnicy Hufca Pracy w Dzierżoniowie, uczniowie-w Zasadniczej Szkoły Zawodowej CRRiMP w Bielawie wzięli udział w XXI Rajdzie Turystycznym Młodzieży OHP „Sobótka 2014”. Impreza zainaugurowała przedsięwzięcia sportowo-rekreacyjne i kulturalno-oświatowe przewidziane dla młodzieży OHP Dolnego Śląska w nowym roku szkolnym 2014/2015.

W przedsięwzięciu wzięli udział miłośnicy pieszych wędrówek, reprezentanci jednostek OHP z całego Dolnego Śląska. Nasza reprezentacja liczyła 6 osób: Klaudia Magusiak, Izabela Trykoszko, Katarzyna Śliz, Anna Olszewska, Mateusz Jóźwiak, Marcin Nowak wraz z wychowawcą Markiem Gołębiowskim. Głównymi celami inicjatywy było: propagowanie turystyki pieszej jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu, kontynuacja tradycji rajdu, podnoszenie sprawności fizycznej oraz kreowanie zdrowego trybu życia i aktywny udział w akcji ekologicznej. Wszystkie ekipy, które wyruszyły na trasę zostały zaopatrzone na punktach startowych: przełęcz Tąpadła i skansen w Będkowicach w rękawice i worki do zbierania śmieci. Wszystkie nieczystości zebrane przez młodzież zostały złożone w oznakowanych miejscach.

P9266613

Po dotarciu na szczyt Ślęży ekipy zgłaszały się do strażników Ślężańskiego Parku Krajobrazowego w Sobótce pana Wiesława Pazdana i Radosława Sosnowskiego, którzy przekazali uczestnikom najważniejsze informacje dot. Parku krajobrazowego Sobótki oraz historii Masywu Ślęży, niezbędnych do rozwiązania testu wiedzy w konkursie ekologiczno-krajoznawczym. Oczywiście na tym nie kończyły się atrakcje rajdu. Po zejściu ze Ślęży wszyscy udali się na Stadion Miejski w Sobótce, gdzie najpierw posililiśmy się pyszną zupą z wkładką i rozpoczęliśmy rywalizację w zawodach i konkurencjach sportowych. Każdy indywidualnie mógł powalczyć w strzelaniu z broni pneumatycznej oraz drużynowo w konkursie wiedzy ekologiczno-krajoznawczej i przeciąganiu liny.

P9266636

Podczas rajdu uczestnicy spotkali się z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Tematyka prelekcji profilaktycznej dotyczyła zagadnień związanych z bezpieczeństwem młodzieży na drogach oraz z zakresu edukacji ekologicznej. Po uroczystym przemówieniu kończącym imprezę, wręczeniu nagród i podsumowaniu działań drużyn młodzież uśmiechnięta i zadowolona pożegnała się z gościnną Sobótką, aby za rok znów ją odwiedzić. Nasza cykliczna wrześniowa impreza współfinansowana była w bieżącym roku przez: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu oraz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Rajd był doskonałą okazją zachęcania młodzieży do całorocznej działalności w kole krajoznawczo-turystycznym działającym w szkole i zebrania propozycji przedsięwzięć i imprez w których uczestnicy chcieliby wziąć udział w roku szkolnym 2014/2015.

Marek Gołębiowski

Wychowawca 1-7 HP

w Dzierżoniowie

BRAK KOMENTARZY