Strona główna Bez kategorii Bezpłatne szkolenia dla przyszłych kierowców zawodowych w pow. dzierżoniowskim

Bezpłatne szkolenia dla przyszłych kierowców zawodowych w pow. dzierżoniowskim

169
0
UDOSTĘPNIJ

Ta informacja może bardzo się przydać osobom szukającym pracy lub pragnącym zmienić zawód. Właśnie trwają zapisy na bezpłatne szkolenie na prawo jazdy kat. C i C+E oraz kwalifikacji wstępnej dla przyszłych kierowców zawodowych. Ilość miejsc jest ograniczona, a rekrutacja potrwa jeszcze tylko kilka tygodni.

To szansa dla bezrobotnych z powiatów dzierżoniowskiego, ząbkowickiego, górowskiego i wołowskiego. TransJobs.eu podjął współpracę ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Lokalnych i Krajowych, które realizuje projekt „Kierunek Praca” w ramach którego może zaoferować szkolenia dla przyszłych kierowców. W tej chwili oferta kierowana jest przede wszystkim dla osób w wieku powyżej 30 lat, ale nie wykluczone, że w niedługim czasie podobna oferta pojawi się również dla młodszych. Mile widziane są również kobiety czy osoby z obszarów wiejskich. Należy również posiadać minimum prawo jazdy na auta osobowe.

W ramach współpracy, do uczestnictwa w bezpłatnym kursie, zaproszeni zostaną wszyscy spełniający warunki kandydaci ze wskazanych powiatów, które są zarejestrowane albo zarejestrują się w serwisie www.TransJobs.eu. To proste zadanie, które nie sprawi nikomu żadnego problemu.

Oferta szkoleniowa skierowana również dla osób niezdecydowanych czy wahających się. Każdy uczestnik projektu, może liczyć na konsultacje z doradcą zawodowym, oraz warsztaty aktywizacyjne, gdzie prócz zwrotu kosztów dojazdu wypłacane jest również stypendium szkoleniowe. Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych i Krajowych specjalizuje się w poradnictwie zawodowym i jeśli będą takie oczekiwania może zaproponować kursy przygotowujące do innych zawodów.
Bardzo istotny w tym wszystkim jest fakt, że w tej chwili na rynku pracy potrzeba nawet 100 tysięcy kierowców, więc osoby które ukończą kursy prawa jazdy, mogą liczyć na gwarancję dobrze płatnej pracy.
Platforma TransJobs.eu zaprasza również kandydatów na kierowców z innych regionów, którzy mogą liczyć w przyszłości na podobne inicjatywy, a co najważniejsze mogą cały czas docierać do pracodawców, którzy gotowi są sfinansować im kurs np. po podpisaniu umowy lojalnościowych. Platforma TransJobs.eu skierowana jest również do doświadczonych kierowców poszukujących pracy, którzy mogą przebierać w ofertach pracodawców ze swojego regionu.
Kursy organizowane są dzięki środkom z Funduszy Europejskich.

UDOSTĘPNIJ
Następny artykułW przyszłym roku wzrosną podatki